Kryokomora pomáhá zlepšit stav při roztroušené skleróze

Kryokomora pomáhá zlepšit stav při roztroušené skleróze

Nedávno publikovaný článek o vědeckém výzkumu zdůraznil výhody používání celotělové kryoterapie pro osoby trpící roztroušenou sklerózou (RS). Jde o autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém místo útoku na virus nebo infekci začne napadat vlastní buňky.

Kryokomora Náskok


Závěry studie ukazují, že po 20 procedurách v celotělové kryokomoře dojde ke zlepšení funkčního stavu a snížení únavy u pacientů s RS, což může být způsobeno adaptivními změnami bioelektrické svalové aktivity.

Výzkumnou studijní skupinou bylo 114 pacientů s MS, z nichž 74 podstoupilo sérii 20 sezení celotělové kryoterapie. Tato studie se prováděla přímo na kryokomoře CryoAction, kterou používáme i u nás.

Uvedený výzkum jen doplňuje další podobné vědecké výzkumy, které prokázaly účinek celotělové kryoterapie u pacientů s RS. Výsledkem bylo: zlepšení funkčního stavu, snížení depresivních příznaků a bolesti, snížení stupně postižení a pocitu únavy a zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi.

Dobrý příkladem je i bývalý britský závodník superbiků Alister Bailey, který pravidelně absolvuje kúry v kryokomoře a žije normální život. Sám říká: „Od objevení kryoterapie před osmi měsíci, se můj život skutečně změnil. Poprvé jsem získal kontrolu nad svým stavem a krátkou kúrou si zlepším náladu i pohyblivost. Snažím se používat komoru každý den.“

U nás účinek na klienty s RS známe a proto jim nabízíme speciální podmínky.

Zavolejte nám!