Posílení imunity v kryokomoře

Posílení imunity v kryokomoře

S nízkými venkovními teplotami se zvyšuje riziko nachlazení a blíží se další vlny viróz. Obzvlášť v tomto období je tedy velmi důležité svůj imunitní systém podpořit v boji proti nemocem.

Jak působí pobyt v kryokomoře na vaše tělo a imunitní systém?

1. Zvyšuje cirkulaci krve

Při rychlém ochlazení v kryokomoře koncentruje tělo krev ve vnitřním jádře a tím chrání vaše vnitřní orgány. Při tom je krev výrazně obohacována o kyslík a živiny. Jakmile vyjdete z kryokomory, dochází k postupnému zahřívání a roztahování cév a tato obohacená krev se rozproudí do celého těla. To zlepšuje jak funkci buněk, tak i orgánů.

Zvýšený průtok krve tělem výrazně zvyšuje schopnost těla zbavit se toxinů a odpadních látek, to platí obzvláště pro ledviny.

2. Kryoterapie zvyšuje počty bílých krvinek a protizánětlivých cytokinů

Bílé krvinky jsou buňky, které nám pomáhají bojovat s nemocemi a jsou první obrannou linií při průniku infekce. Protizánětlivé cytokiny pak pomáhají snižovat systémový zánět nejen v celém těle, ale i na lokální úrovni. Cytokiny také pomáhají léčit poškozené buňky. To je důvod, proč je kryoterapie tolik oblíbená mezi sportovci, ale i při léčbě zánětlivých onemocnění jako je revmatoidní artritida, osteoartritida, Crohnova choroba, roztroušená skleróza a jiné.

3. Kryoterapie snižuje hladinu kortizolu

Kortizol je stresový hormon, jehož vysoké hladiny během chronického negativního stresu v lidském těle oslabují imunitní systém a dělá naše tělo zranitelnějším v boji proti infekcím. Při kryoterapii se uvolňuje velká dávka endorfinů, u nichž byl prokázaný vliv na snížení hladiny kortizolu. Toto snížení pak posiluje náš imunitní systém.

4. Posunutí individuálního tepelného komfortu

Při pravidelných návštěvách kryokomory se vaše tělo velmi rychle adaptuje na změny teplot. Pak už vás nepřekvapí rychlé střídaní počasí, svěží a chladnější vzduch vám bude spíše příjemný.

Pro správný efekt je důležitá častější a pravidelná návštěva. Je dobré absolvovat alespoň 10 procedur s rozestupem 1-2 dny. A pak si dejte zase chvilku pauzu. Co pro to musíte udělat? Na proceduru v kryokomoře není potřeba se objednávat, stačí přijít každý den kromě soboty mezi 16:30 – 19:00, nebo v pondělí navíc i mezi 10:00 – 11:00 dopoledne k nám do regeneračního studia Náskok v Králově Poli.Není nutné žádné objednání, těšíme se na vás 🙂